Mediahub logoMediahub logo
hipp-main-image
← Powrót do Case Studies

Mleko HiPP 2 COMBIOTIK ®

Podstawą dla nas jest wiedzieć do kogo mówimy – czyli zbudowanie świadomości nowego mleka modyfikowanego HiPP.

  • KlientHIPP
  • RynekEurope
  • BiuroWarszawa
hipp-sidekick

ZADANIE

Zbudowanie świadomości nowego mleka modyfikowanego w bardzo wąskiej i wymagającej grupie celowej (matek z dziećmi 0-1 oraz w grupie prospect – kobiet w ciąży).

BARIERA

Wizerunek matek w sieci obrósł wieloma mitami i stereotypami. Wiele z nich jest krzywdzące dla grupy docelowej. W końcu istotą ich emocjonalnych reakcji jest dbałość o dobro najdelikatniejszego stworzenia – noworodków.

PUNKT WYJŚCIA

Przed podjęciem działań kampanijnych uważnie przyjrzeliśmy się postawom komunikacyjnym w naszej kategorii produktowej. Na podstawie działań social listeningowych i badań etnograficznych i wyodrębniliśmy 5 selektywnych profili matek, które opisywały kluczowe cechy: stosunek do karmienia dzieci, miejsca i charakter podejmowanej komunikacji w środowiskach matek, sztywność opinii, oraz znaczące autorytety, które mogą wpłynąć na decyzje o wyborze mleka modyfikowanego.
Finalnie komunikacja skierowana została do 3 grup, którym komunikaty i wartości przekazywane przez HiPP są najbliższe, oraz które niwelowały ryzyko komunikowania się z osobami wrogo podchodzącymi do danej kategorii produktowej.

100%

dłuższy czas spędzony na oglądaniu reklamy w porównaniu do konkurencji

80%

założonej grupy docelowej przy zachowaniu efektywności kosztowej kampanii

0%

konfliktów wśród autorytetów i osób zebranych na forach parentingowych

Sierpc
Sierpc: Serowa uczta
Decathlon
Decathlon: Strażnicy Łowisk